5 filmów idealnych na świąteczne wieczory

Święta zbliżają się do nas wielkimi krokami. Wraz z nimi planujemy już nasze wolne dni. Wiele z nas chce przeznaczyć je na całkowity relaks, książka, kąpiel w wannie, film.
Dzisiaj z wielką chęcią zabiorę Was w świat świątecznych filmów.

5 filmów idealnych na świąteczne wieczory 


Każdemu z nas jak był małym szkrabem, okres świąt kojarzył się ze Świętym Mikołajem, prezentami, reniferami oraz elfami. Wydaję mi się, że tym filmem doskonale wpasuje się w wasze młodzieńcze fantazje. 

ELF 

źródło: film web

data premiery: 2003
długość filmu: 1h 37 min. 

Film opowiada o człowieku-elfie Buddy'm, który czując, że w krainie św. Mikołaja troszeczkę odstaje, postanawia wyruszyć do świata, w którym się urodził w poszukiwaniu swojego biologicznego ojca. Film doskonale pokazuje nam jak trudno jest wpasować się bohaterowi w świat, z którym nie ma styczności. Na Północy wszystko było dla niego małe - mała wanna, mała toaleta, nawet małe krzesła, czy też drzwi, natomiast w świecie "ludzi" okazuje się, że każde drzwi, wanna czy nawet ta nieszczęsna toaleta jest dla niego w sam raz.

moja ocena:


Grinch: świąt nie będzie


źródło: canalplus.pl
data premiery: 2000
długość filmu: 1h 44min. 

W pewnym miasteczku o nazwie Ktosiowo trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Jedynie Grinch samotnie mieszkający na górze, który przez pewne wydarzenie ze swojej przeszłości nienawidzi świąt. Ok, ale co ma wspólnego z tym zdjęcie na górze? Musicie zobaczyć sami. 
 Co ciekawe aktorka, widoczna na zdjęcia ma polskie korzenie.

                                                                       moja ocena:


To właśnie miłość


źródło: Viva.pl

data premiery: 7 września 2003
długość filmu: 2h 15min.

10 historii, 1 film. Każda na swój sposób inna, oryginalna. Czy możliwe jest to aby dwie osoby, kompletnie nie znające żadnego języka, w którym potrafią się wspólnie porozumieć, zakochają się w sobie? Albo chociażby fakt, że premier Wielkiej Brytanii zakocha się w swojej sekretarce? Obejrzyjcie ten film a zobaczycie, że w okresie świąt, wszystko jest możliwe.

moja ocena: 

The Holiday


źródło zdjęcia

data premiery: 5 grudnia 2006
długość filmu: 2h 18min.

Amanda mieszka w L.A. wiedzie tam dosyć spokojne życie, do momentu gdy zrywa ze swoim chłopakiem. Wówczas pragnie uciec jak najdalej od swojego miejsca zamieszkania, tak samo jak mieszkająca na jednej z angielskich wsi Iris, która tego samego dnia dowiedziała się o tym że jej "ex's" się żeni. Kobiety mają nadzieję na 2 tygodniowy odpoczynek z dala od mężczyzn. Czy im się to uda?

moja ocena: 

Kevin sam w domu

film web

data premiery: 10 listopada 1990
długość filmu: 1h 43min.

Wydaję mi się, że tego filmu przedstawiać nie muszę, ponieważ ten film to totalny świąteczny klasyk, który co roku widzimy w telewizji i co roku oglądamy 😅 - przynajmniej ja. Historia jest o ośmioletnim chłopcu, który przez świąteczne zamieszanie -  zostaje w domu.

moja ocena: 


Mam nadzieję, że dzisiejszy post przypadł Wam do gustu. Mina mojej mamy i reakcja mojego chłopaka gdy mówiłam już na początku listopada, że oglądam świąteczne książki, była naprawdę bezcenna, dlatego mam nadzieję że skorzystacie z listy, którą dla Was stworzyłam.


***/****/***** gwiazdeczki  oznaczają moją ocenę filmu

5 komentarzy:

Justyna Justyna pisze...

Propozycje idealne, uwielbia filmy z tematyką świąt

JackieDubb/Megi18845 pisze...

Kevin pozycja obowiązkowa:)

MilGor pisze...

Kurcze dawno nie oglądałam The Holiday <3 Odpalam!

Natka ! pisze...

Muszę w końcu obejrzeć "Grinch: świąt nie będzie" :D
To prawda Kevina nie ma już co przedstawiać he he Jeszcze 2-3 lata temu twierdziłam, że oglądanie go nie ma jakiegokolwiek sensu, skoro i tak znam już fabułę na pamięć. W ubiegłe święta nastąpił przełom i uznałam, że Kevin to tradycja, od której nie ma co się wzbraniać :D
Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

lublins.blogspot.com

O-czytane pisze...

Uwielbiam filmy świąteczne! :) Chętnie oglądam niektóre z podanych przez Ciebie propozycji :)

Prześlij komentarz

Mam nadzieję że zostawiłaś/eś coś po sobie.

Copyright © 2014 StrażniczkaFoxTribus , Blogger