"Rozstańmy się na rok" - Taylor Jenkins Reid 📘

"Rozstańmy się na rok" - Taylor Jenkins Reid 📘

 Co powiecie na odrobinę miłości? Nie takiej niczym z kopciuszka...
Zapraszam Was na odrobinę szczęścia w nieszczęściu, ponieważ
Nie ma jednej recepty na szczęśliwe małżeństwo 

Lauren i Ryan od 11,5 roku są razem. 9,5 roku temu po raz pierwszy się pokłócili, natomiast 6 lat temu wzięli ślub. Teraz nie potrafią ze sobą wytrzymać. Są małżeństwem, w którym czegoś brakuję. Miłości. Spośród wielu rozwiązań, decydują się na rozstanie, które ma trwać okrągły rok. Poza kontaktowaniem się ze sobą, mogą robić wszystko.

            Czytając taki opis, stwierdziłabym że cała akcja już została zdradzona. No może nie cała, jednak happy end w zakończeniu jest już pewny. Czy to prawda... Tego akurat Wam nie zdradzę, jednak mam zamiar opowiedzieć trochę o tym co mi się w książce podobało i o tym co było powodami do odłożenia jej na bok, co w gruncie rzeczy się nie stało.

Zacznę od tego, że bardzo podobało mi się przeniesienie w czasie jakie zapewniła nam autorka. Na początku myślałam, że pogubię się zaczynając od przeszłości wchodząc w przyszłość, jednakże autorka tak potrafiła pokierować piórem, że do tego nie doszło.

    Dialogi nie są sztywne, wręcz przeciwnie są naprawdę chwytliwe i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze rozmowy w określonych sytuacjach mogłyby wyglądać tak samo.
Wiadomo, nie u wszystkich ale u większości. 😉
     Z drugiej strony "prawdopodobieństwo" pod względem samej akcji jest... minimalne, żeby nie powiedzieć że nawet zerowe. Można by powiedzieć że ta książka funduje nam taką "życiową fantastykę", która najprawdopodobniej o i ile nie na pewno nie zagościłaby w realu.


Nie ukrywam że jestem jedną z tych osób która czytając książki również szuka swojego książkowego chłopaka. Nie będę również zatajać, że polubiłam Ryana. 😉 "Urzekł mnie tym, że po pierwszym dniu rozstania uświadomił sobie, jak bardzo Lauren jest dla niego ważna po mimo wielu wad jakie posiada.

Przejdę teraz do rzeczy, które mi się nie podobały. Pierwszą z nich jest ............ Okładka książki.
Kolorystyka do mnie nie przemawia jak i sama kompozycja tego co na tym przodzie książki się znajduje. Totalnie to do mnie nie trafia.
Ciekawostką dla niektórych może być to, że robiłam chyba 4 razy lekko licząc sesje fotograficzne książki, tak aby znaleźć odpowiednią kolorystykę.
Próbowałam z różem, bielą oraz jakimś białym, drewnianym serduszkiem. Mogę szczerze przyznać że ta książka jest najgorszą pod względem jej fotografowania.


Kolejną rzeczą, która mnie dosłownie denerwowała to były błędy. Nie było ich jakoś bardzo dużo, jednak natrafiłam na kilka krzaczków interpunkcyjnych, które po prostu mnie dobijały.
Wydaję mi się że to dlatego iż moja nauczycielka ostatnio w szkole powiedziała, że za brak kropek i przecinków będzie ocena niżej.
 Wydaję mi się że nie jest to jakaś straszna rzecz, tym bardziej, że jak wspomniałam było ich kilka, jednak stwierdziłam, że one również wchodzą w ocenę książki moim okiem, dlatego o tym wspomniałam. 

Moja ocena 9/10
Książka, którą określiłabym jako Young Adult według mnie jest na pewno doskonałą opowieścią o uczuciach, które po jakimś czasie stały się obowiązkiem. Jak dla mnie genialna. Na pewno poleciłabym ją i polecę wszystkim znajomym wokoło.


Wycieczka do zamku w Chęcinach  🏰

Wycieczka do zamku w Chęcinach 🏰

Co Wy na to aby cofnąć się w czasie?
Do czasów gdy w Polsce panował król i w większości szlachta decydowała o tym jak żyjemy. To jak? Idziemy? Ubierz buty i zabierz ze sobą kubek z herbatą.

No dobra. Nie będzie tak strasznie, chciałabym tylko podzielić się z Wami zdjęciami, jakie udało mi się zrobić w Chęcinach. Zapraszam na taką mini "fotorelację" z mojej wycieczki do Zamku. 
Zdrowa skóra według Azjatek 💄

Zdrowa skóra według Azjatek 💄

Hejka dziewczyny!
Pamiętacie post o urodzie Koreanek?

Dzisiaj poruszę temat tego jak Azjatki dbają o skórę, jednak na wstępie zaznaczam, że jak wiadomo nie wszystkie kobiety wschodu korzystają z trików, które za chwilę Wam sprzedam. Zdaję sobie również sprawę z tego, że będę mówić o rzeczach, które są dla niektórych jasne i oczywiście. W dużej mierzę będę opierać się na urodzie Koreanek, jednak większość punktów stosują również Japonki czy też Tajwanki.

Albo albo TAG 📓

Albo albo TAG 📓

Uwielbiam czytać, jednak nigdy nie zdecydowałam się odpowiedzieć na pytania dotyczące książek. Co wy na to aby zrobić to w formie pytań i odpowiedzi? Pytania na które odpowiem są z tagu "Albo albo tag", który spodobał mi się po pierwszych 3 pytaniach.
Zaczynajmy!1. Wolisz czytać tylko trylogie czy tylko powieści jednotomowe?
Patrząc na moją biblioteczkę, znajduję w większości powieści jednotomowe. Dlatego właśnie je wybiorę, jednak szczerze nie wyobrażam sobie niektórych książek w sklejonych i wrzuconych do jednej.

2. Wolisz czytać tylko autorki czy tylko autorów?
Bez zastanowienia wybieram autorki. Czytałam (nie wliczając lektur szkolnych) może 5 książek napisanych przez mężczyzn i żadna z nich nie została w mojej głowie dłużej niż jakiś tydzień po przeczytaniu.

3. Wolisz kupować tylko w empiku czy tylko na stronach internetowych?
 Przyznam się bez bicia że w swoim życiu książki przez internet zamawiałam tylko raz i był to podręcznik do j. koreańskiego, jednak sprowadzałam ją przez stronę Empika 😂
Słyszałam o wielu stronach, które mają więcej pozycji w lepszych cenach (niż empik), więc przy najbliższej okazji na pewno popróbuję pozamawiać książki z innych źródeł, jednak aktualnie tylko i wyłącznie empik.

4. Wolisz żeby wszystkie książki zostały zekranizowane czy żeby przekształcono je w serial?
Tylko i wyłącznie filmy. Lepiej pooglądać wiele historii w krótszym czasie niż w dłuższym tylko jedną. Zresztą wolę pożyć filmem 2-3 dni niż serialem cały miesiąc. 

5. Wolisz czytać 5 stron dziennie niż 5 książek tygodniowo?
Odpowiedź już uzasadniłam na górze. Wydaję mi się że czytając książki niektórych autorów po pięciu stronach poznałabym w większości opis miejsc niż samą akcję. Dlatego wybieram 5 książek tygodniowo.


6. Wolisz być profesjonalnym recenzentem czy autorem?
Jednym z moich małych marzeń jest napisać kiedyś książkę. Jak narazie próbuję coś napisać na wattpadzie, jednak zdecydowanie wolę być profesjonalnym recenzentem z wielką wyobraźnią i mega biblioteczką niż autorem książek. 

7. Wolisz czytać 20 ulubionych książek w kółko czy sięgać po nowe pozycje?
Nie potrafię czytać jednej i tej samej książki w kółko. Po przeczytaniu kilku stron, książki już raz przeze mnie czytaną, cała historia w pewnym momencie mi się przypomina i nie czerpię żadnej przyjemności w czytaniu tego samego znając akcje. Dlatego bez wątpienia wybiorę nowe pozycje.

8. Wolisz być bibliotekarzem czy sprzedawcą książek?
Hmmm... Ciężkie pytanie. Nie za bardzo lubię patrzeć na mega zniszczone książki, które z rąk do rąk jeszcze bardziej się niszczą. Żyję z dziwnym mniemaniem - książka potrafi płakać. Myślę że nie przeżyłabym jako bibliotekarz widząc losy biednych książek. Wolę sprzedawać nowe książki, które nie płaczą.

9. Wolisz czytać tylko ulubiony typ literatury czy wszystko po za ulubionym typem literatury?
Zacznę od tego że nie mam ściśle określonego ulubionego gatunku. Lubię thrillery, romanse i część młodzieżówek. Najlepiej coś pomiędzy, jednak co jak co przeczytam wszystko, tylko nie powieści fantasy. 

10. Wolisz czytać tylko książki fizyczne czy tylko e-book'i?
Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem czytnika, jednak książka to książka- papierowa. Poza tym, uwielbiam zapach książek prosto z drukarni oraz dotyk papieru. Książki też się kocha, dotyka, wącha to nasz przyjaciel. 😉 Swoją drogą lubię zdjęcia druku.


Mam nadzieję że dzisiejszy post się Wam spodobał. Koniecznie podzielcie się swoimi odpowiedziami na dole. Zapraszam do zostania ze mną na dłużej, tymczasem do zobaczenia na Insta i na Facebooku. Do następnego!
Filmowa Azja 🎭

Filmowa Azja 🎭

Uwielbiam filmy, szczególnie ze wspaniałą historią i dobrymi aktorami. Niestety muszę przyznać, że z wieloma filmami, które są tymi perełkami wśród wszystkich ekranizacji jestem do tyłu. Przykładem tego jest sytuacja z tamtego roku.

Moi znajomi często poruszali temat postaci z Harrego Pottera, o którym ja nie miałam zielonego pojęcia. Miałam dosyć tego że gdy tylko schodzimy na temat filmu opisanego powyżej, ja nie wiem o co chodzi, dlatego musiałam obejrzeć, by przynajmniej rozumieć o czym mówią.


Dlatego też powstaje ten post, który jest podsumowaniem wszystkich filmów które widziałam w pierwszym kwartale tego roku. To również dobra podpowiedź dla osób, które chciałyby obejrzeć dobry (azjatycki) film i nie wiedzą co wybrać.

"Światło" - Jay Asher 📘

"Światło" - Jay Asher 📘Sierra, jest normalną dziewczyną, mieszkającą w Oregonie, jednak co roku przed świątem Bożego Narodzenia, wraz z rodzicami, wyjeżdza sprzedawać choinki do Kalifornii. Tam przez przypadek, poznaje, przeprzystojnego chłopaka o imieniu Caleb. Wszystko byłoby wspaniałe gdyby nie fakt że Caleb w swoim życiu popełnił duży błąd, który wpływa na jego teraźniejszość. Dziewczyna jednak jest gotowa zrobić wszystko aby pomóc chłopakowi oderwać się od przeszłości i odzyskać wiarę w siebie. Na drodzę do szczęścia napotkają wiele przeszkód, ale czy to na pewno będzie szczęście...?


Poprzednia książka (a raczej serial) Jay'a Asher'a a mianowicie "13 powodów" nie za bardzo przypadł mi do gustu, przez co dawałam tej książce małe szanse na like'a z mojej strony. Poza tym ostatnio trafiałam na same słabe książki przez co musiałam oderwać się od mojej biblioteczki książek,  dlatego postawiłam pozaglądądać do biblioteczki mojej przyjaciółki. I... trafiłam na bardzo dobrą książkę.


Był to okres kiedy w moim życiu częściej pojawiał się smutek i... dużo się działo.
Każda kobieta zerwania przeżywa inaczej. Tyle mogę zdradzić, żeby za bardzo tematu nie rozwijać.
Pożyczając od przyjaciółki książkę usłyszałam, coś z czego w sumie teraz się śmieję, bo miała rację. Otóż "Nie wiem czy to odpowiednia książka na teraz". Jak można się domyśleć, książka którą dzisiaj przedstawiam jest młodzieżówką z wątkiem romansu. 
Odpowiednią na zerwania. Nie tak naprawdę, to odpowiednią na wtedy kiedy jesteśmy w dobrym związku lub... Kiedy czujemy się dobrze z bycia singielką. 😂 😂 Oczywiście żartuję, ponieważ książka jest naprawdę wspaniała, jednak nie polecam czytać w czasie niedługim od zerwania.


Moja ocena: 10/10
Moim zdanie książka jest doskonale napisana. Podczas czytania, a rzadko mi się to zdarza, totalnie pochłoneła mnie historia. Czytając ją wyłączałam się w moim "świcie", uciekałam od problemów a raczej od moich trudnych decyzji, które w tamtym czasie podjęłam. Przed co główna bohaterka trochę, odrobinę, przypominała mnie.
Mam wrażenie, że styl którym napisane jest "Światło", przypomina styl którym często posługują się osoby piszące na Wattpadzie. Co jeszcze bardziej przyciągnęło moją uwagę, ponieważ książka jest napisana dobrym językiem pod młodzież. Naprawdę wspaniale się ją czyta, zresztą zachęcam Was do jej przeczytania, ponieważ strasznie szybko się ją czyta. Jedyną rzeczą do której jestem w stanie się przyczepić to napis na okładce o delikatne spomnienie o "13 powodach...",ale to tylko moja mała dygresja.
O tym dlaczego lubię zimę...

O tym dlaczego lubię zimę...U mnie ostatnio zmiany. Od dłuższego czasu myślę nad blogiem. Co zrobić, jaką tematykę wprowadzić. Zastanawiam się nad fotoblogiem a po prostu life stylem. Na chwilę obecną postanawiam że wpisy na blogu będą pojawiały się co tyle na ile starczy mi czasu, którego u mnie ostatnio coraz mniej oraz opierając się na temacie osobistym. Będę dzielić się z Wami moim życiem, dobrymi książkami oraz rzeczami na które warto poświęcić post czy dwa.

Ściełam włosy?!?

Ściełam włosy?!?

11.01.2018 (tak, uwielbiam daty)

 To jedna z moich najtrudniejszych decyzji jaką podjęłam.
Wiem że dla niektórych to teraz jest naprawdę śmieszne, jednak o tym żeby ściąć włosy myślałam od kwietnia tamtego roku, tak więc minęło trochę czasu, a moje włosy skróciły się o 44 cm.


100 książek które chcę przeczytać!

100 książek które chcę przeczytać!

Wchodząc do sklepu rzucam się na książki. Dosłownie i w przenośni. 😂
Sprawdzam wszystkie pozycje, pomimo tego, że niektóre mnie po prostu nie interesują. Można więc powiedzieć że z nowościami jestem na bieżąco, jednak nie wszystkie książki, o których słyszałam, dostały się w moje ręce. Z tego powodu postanowiłam stworzyć listę.


Co roku postanawiam sobie że będę czytać tyle książek ile mam lat, co swoją drogą nigdy mi nie wyszło. Nie dlatego że jestem jakoś szczególnie stara czy coś, tylko dlatego że jestem dosyć zabieganą osobą i żadko kiedy mam na to czas, jednak kiedy już go mam pojawia się problem o nazwie "Co przeczytać?"

100 książek które chcę przeczytać


1. "Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta" - W. Bruce Cameron
2. "Niepowszedni. Tom 1. Porwanie" - Justyna Drzewicka
3. "Niepowszedni. Tom 2. W potrzasku" - Justyna Drzewicka
4. "Niepowszedni. Tom 3. Obława" - Justyna Drzewicka
5. "Pocałunek zdrajcy" - Beaty Erin
6. "Złotowidząca. Księga 1. Ucieczka " - Carson Rae
7.  "Złotowidząca. Księga 2. Schronienie" - Carson Rea
8. "Porwana pieśniarka" - Jensen Danielle L.
9. "52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca" - Jessica Broody
10. "Zakazane życzenie" -  Jessica Khoury
11. "Początek wszystkiego" - Robyn Shneider
12. "Gwiazd naszych wina" - John Green
13. "Ponad wszystko" -  Nicola Yoon
14. "Ikigai" -
 15. "Wieczór taki jak ten" - Gabriela Gargaś
16. "Prawdodziejka" - Susan Dennard

17. "Wiatrodziej" - Susan Dennard
18. "Porwana pieśniarka" - Jensen Danielle L.
19. "Ukryta łowczyni" - Jensen Danielle L.
20. "Waleczna czarownica" - Jensen Danielle L.
21. "Klejnot" - Amy Ewing
22."Biała róża" - Amy Ewing
23."Czarny klucz" Amy Ewing
24. "Caraval. Chłopak, który smakował jak północ" - Garber Stephanie
25. "Złodziejka książek" - Zusak Markus
26. "Anna Karenina" - Tołstoj Lew
27. "Cztery płatki śniegu" - Joanna Szafrańska
28. "Chłopiec w pasiastej piżamie" - John Boyne
29. "Światło, którego nie widać" - Doerr Anthony
30. "Grace i Grace" - Atwood Margaret
31. "Garść pierników, szczytpa miłości" - Sońska Natalia
32. "Biuro przesyłek niedoręczonych" - Natasza Socha

33. "Brzydka królowa. Elżbieta Rakuszanka żona Kazimierza Jagiellończyka" - Gische Victoria
34. "Komedia świąteczna" - Alexander Victoria
 35. "Zimowe serca" - Jones Belinda
36. "Rosół z kury domowej" - Natasza Socha
37. "Jak Cię zabić, kochanie?" - Rogoziński Alek
38. "Świąteczna kafejka" -Prowse Amanda
39."Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy" -Dziewit-Meller Anna
40. "Wszystkie moje kobiety" - Wiśniewski Janusz Leon
41. "Niecałkiem białe Boże Narodzenie" -  Knedler Magdalena
42. "Moja hiszpańska przygoda" - Broom Isabelle
43. "Czerwona królowa" - Aveyard Victoria
44. "Szklany miecz" - Aveyard Victoria
45. "Królewska klatka" - Aveyard Victoria
46. "Dotyk Julii" -
47."Sekret Julii" -
48. "Dar Julii" -
49. 4 TOM "Dotyk Julii", który jeszcze nie ma polskiej nazwy, z tego co zdołało mi się znaleźć.
50.  "Kocham Cię bez słów" - Abbi Glines
51. "Ostatni list od kochanka" - Moyes Jojo
52. "Obietnica Łucji" - Gąsiorowska Dorota
53."Oświadczyny" - Perry Tasmina
54. "Cesarzowa nocy. Historia Katarzyny Wielkiej" -  Stachniak Ewa
55. "Ogród Afrodyty" - Stachniak Ewa
56. "Jesteś moja" - Klein Ross Helen
57. "Babski wieczór" - Andrews Mary Kay
58. "Rozstańmy się na rok" - Reid Taylor Jenkins
59. "Silence. Tom 1" - Preston Natasha
60. "Dzieci Edenu" - Graceffa Joey
61."Światło między oceanami" - Stedman M.L.
62. "Prokurator" - Świst Paulina
63. "Spójrz na mnie" - Sparks Nicholas
64. "Dachołazy" - Katherine Rundell
65. " Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku" - Kwiatkowska Barbara
66. "Troje na huśtawce" - Socha Natasza

67."Percy Jacson Klątwa Tytana" - Rick Riordan
68. "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender" - Walton Leslye
69. "Cinder" - Meyer Marissa
70. "Kroniki Jaaru. Księga luster" - Faber Adam
71. "Kroniki Jaaru. Czarny Amulet - Faber Adam
72."Po prostu bądź" - Witkiewicz Magdalena
73. "Pięć sposobów na upadek" - Tucker K.A
74. "Matka mojej córki" - Majcher Magdalena
75. "Dziewczyna z Brooklynu" - Musso Guillaume
76. "Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes
77. "Igrzyska śmierci" -Collins Suzanne
78."Igrzyska śmierci. W pierścieniu ognia" -Collins Suzanne
79."Igrzyska śmierci. Kosogłos" - Collins Suzanne
80. "Warkocz" - Colombani Laetitia
81. "Światło, które utraciliśmy" - Santopolo Jill
82. "Czerwień rubinu" -  Gier Kerstin
83. "Diabolika" - Kincaid S.J.
84. "Za ręke z Koreańczykiem" - Sawińska Anna
85. "Dziewczyna, którą kochałeś" - Jojo Moyes
86. "Razem będzie lepiej" - Jojo Moyes
87. "We wspólnym rytmie" - Jojo Moyes
88. "Kiedy odeszłeś" - Jojo Moyes
89. "Gniazdo" - Sweeney D'Aprix Cynthia
90. "Niezgodna" - Roth Veronica
 91. "Zbuntowana" - Roth Veronica
92. "Wierna" - Roth Veronica
93. "Alicja w krainie czarów" - Carroll Lewis
94. " Silver. Pierwsza księga snów" - Gier Kerstin

95. "Silver. Druga księga snów" - Gier Kerstin
96. "Silver. Trzecia księga snów" - Gier Kerstin
97."Fałszywy pocaunek. Kroniki Ocalałych" - Pearson Mary E.
98."Dwór cierni i róż" - Maas Sarah J.
99. "Eleonora i Park" - Rowell Rainbow
100. "Światło" - Asher Jay

Mam nadzieje że dotrwaliście ze mną do końca tej listy, którą tworzyłam na raty przez około 1,5 tygodnia. Ale było warto. Początek był prościzną, środek... był straszny natomiast na końcu okazało się żę brakuje mi numerków (101,102,103...), jednak udało się. Jestem mega zadowolona z tej setki. Nie wierzyłam w to że dam radę.
Udało się!!! Super!!! Aaaa!!! Mam ochotę krzyczeć z radości.

Mam nadzieję żę dzisiejszy post przypadł Wam do gustu, tym bardziej żę dosyć długo nad nim pracowałam. Sugerowałam się zdaniem innych i ... jakoś wyszło.
Dajcie znać czy macie takie listy, jeżeli tak to naprawdę z chęcią poczytam czy coś może mamy jakieś wspólne pozycje na naszych listach. Pochwalcie się. Nawet jeśli na liście macie tylko 2-3 książki.
MÓJ INSTAGRAM!
MÓJ FACEBOOK!

Korzystając z okazji że już za 3 dni święta, których nie mogę się doczekać, chciałabym Wam życzyć zdrowych, spokojnych świąt, spędzonych w gronie najbliższych i spełnienia marzeń.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!! 🌲🌲🌲


"Za zamkniętymi drzwiami" - B.A. Paris 📑

"Za zamkniętymi drzwiami" - B.A. Paris 📑

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo?
ŚWIATOWY BESTSELLER, KTÓRY WYWOŁAŁ SENSACJĘ NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU WYDAWNICZYM
Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością.
Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?


 Według mnie sam opis potrafi wciągnąć. Chcemy poznać historie tego małżeństwa, poprzez całą tą otoczke która w sumie nie jest przypadkowa.

Związek Jacka i Grace jest cudowny. " (...)  on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka." On prawnik, ona za jego namową rzuciła prace i zajmuje się domem. Podróże na drugi koniec świata. Zakochani w sobie do szaleństwa. ... Taka miłość spotkać można tylko w filmach.


Zaczynając książkę nic mi się nie zgadzało. Jak to możliwe że taka perfekcyjna para, wcale taka nie jest. Czułam się oszukana przez autorkę. W głowie mi się nie mieściło co się wydarzy dalej. Naprawdę tak było. Nikogo tu nie wkręcam.
Na początku Jack wydawał się takim ... Ideałem. Zastanawiałam się nad tym jak to możliwe że dopiero teraz znalazłam parę doskonałą. Do czasu. Potem wszystko nagle zaczęło się rozjaśniać. Pojawiła się siostra Grace, Millie, rodzice, moje przekonania co do naturalności i dobrego podejścia Jacka zmieniły się. Moja moralność została zaburzona, jak w labiryncie. Wiele rzeczy się zmieniło...

Z czasem wszystko stało się jasne, normalne, logiczne. Jack stał się osobą która w mojej głowie dostała przepustkę do wyjścia i braku możliwości powrotu. 
Niektórych może to zdziwić ale czcionka tytułu pomimo prostych liter, naprawdę mi się podoba, nie wspomnę już o tym że książka zawiera obwolutę, bez której nie wyobrażam sobie dobrze wydanej książki.
Podoba mi się również sposób w jak autorka podzieliła rozdziały- "Kiedyś" i "Teraz". Muszę jednak przyznać że pod koniec zaczęło mi to przeszkadzać. Gubiłam się, wszystko mi się myliło, nie wiedziałam co było kiedy - MA-SA-KRA.

Szczerze?
Czuję niedosyt!!! Książka kończy się pozostawiając w mojej głowie wiele myśli. Dlaczego tak?, co dalej?

ocena: 7/10
To za niedosyt pozostawiony po przeczytaniu, może i mało przeczytałam książek w swoim życiu, jednak jeszcze nigdy nie czułam takiego nie dosytu jak przy tej pozycji. Gdzieś w głowie krąży jakaś mała nadzieja na kontynuacj, ponieważ książka skończyła się w momencie gdzie wiele wątków nie zostało jeszcze zakończonych, np. Co się stało z Millie, rodzicami Grace? 

Książka pochodzi od wydawnictwa 
http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Przy okazji mogę pochwalić się kontem na lubimyczytać.pl dlatego zachęcam Was do odwiedzenia mnie, przeglądania mojej biblioteczki która jak narazie jest mała jednak w miarę możliwości i czasu będę dodawać nowe książki na półki. Zachęcam Was również do założenia konta na stronie, abyśmy wymieniali się informacjami dotyczących poszczególnych gatunków.

Zachęcam do komentowania! 
Czytaliście "Za zamkniętymi drzwiami"? Podobało się? 
Jakie książki ostatnio czytacie?

"(...) nie tylko ze wzglęgu na gołą klatę Szan'a..."

"(...) nie tylko ze wzglęgu na gołą klatę Szan'a..."

Przeglądając dzisiaj moje dawne playlisty i zdjęcia, zauważyłam że muzyka jak i filmy w jakiś sposób ukształtowały mój charakter to kim jestem i kim chcę być. Oczywiście wpadłam na (genialny) pomysł żeby podzielić się z Wami moim ulubionym filmem Disneya.


Copyright © 2014 StrażniczkaFoxTribus , Blogger